TOPlist

 Caniwergi´s Kennel 


Kačka, Katy, Freya, Kuba, Greta, Kaylee, Adélka, Koky a ležící Gwen s Mayrou - naše smečka 2021 :)

Naše chovatelská stanice byla zaregistrována v roce 2011.
O chov labradorských retrívrů se zajímám již od roku 2003. Mojí první "průvodkyní" tímto úžasným plemenem je Helly z Trčkových lesů, stále střeštěná veteránka. Spolu jsme zvládly první zkoušky i výstavy. Naučila jsem se jak zvládat psa, jak ho dovést k dobrým výsledkům a dobře se umístit. S ní jsem získala mnoho zkušeností a dobrých přátel. Vtáhla mě do světa psů a naučila mě být tím správným "psím bláznem". Ale bohužel, nejsem její majitel. Velmi dlouho jsem čekala, než jsem si mohla pořídit svého vlastního psa. Ale přeci jen v roce 2009 vstoupila do mého života ta nejúžasnější psí slečna
, Kačenka - Caramelle Cream Belle Moravia!
Naše první výstava s Kačenkou, první úspěch, druhá i třetí všechny dopadli výborně! Asi tehdy jsem si řekla, že se budeme věnovat i výstavám, jelikož jsem si Kačenku pořizovala hlavně pro sport a myslivost."A dneska? Polička zaplněná poháry, zdi ozdobené diplomy a máme rok 2011 co bude dál?"
Rok 2012 první krok do chovu labradorských retrívrů. Očekáváme štěňátka ze zahraničního krytí do kterého vkládáme velké naděje. Vybírám psy zdravé, povahově velmi vyrovnané-přátelské, s dobrým původem a výborným exteriérem. Nechali jsme si žlutou holčičku, která dostala jméno Adélka - A´Destined ToVictory Caniwergi´s (ve volném překladu - předurčena k vítězství).
Přeji si, aby všechna naše odchovaná štěňátka byla zdravá,hodná a dělala svým majitelům samou radost.

Rok 2013 je za námi a s ním přišla spousta dobrých výsledků i zpráv. Všechna naše áčková štěňátka jsou zdravá a mají se výborně! Kačenka opět zářila ve výstavních kruzích a zopakovala Klubového vítěze v Oslavanech a další a další. Stejně tak jí následovala její dcerka Adélka, která už od začátku roku sbírá samé výborné! Holčičky mi dělají  neustále velkou radost.

Rok 2014 byl pro nás opět velmi úspěšným a veselým. Adélka zahájila rok "BOBem", zřejmně jsme vykročily tou správnou packou! Tento rok patřil hlavně naší mladé Adélce, která stihla posbírat pár titulů, vydařily se nám i podzimní zkoušky, takže se Adélka stala českým šampionem krásy. Naše Kačenka na začátku sprna přivedla na svět velmi pěkný vrh 7mi štěňátek. Všichni rostou velmi slibně, majitelé jsou spokojení a to je to proč to všechno děláme. Z tohoto vrhu jsme si nechali snad to nejzlobivější štěňátko, které dostalo jméno Katy - Cattleya Catty Caniwergi´s.

Rok 2015 opět zahájila Adélka na výstavě v Nitře, kde dokončila vše potřebné pro udělení titulu INTERŠAMPION CIB i CIE. Je to první ICh z naší chovatelské stanice a tak pro mě nezapomenutelný zážitek. Sen se stal skutečností, Adélka přivedla na svět 8 překrásných štěňátek. Další generace musí být zachována a tak vítáme ve smečce novou sladkou psí slečnu jménem Viky - Dotty Dancer Caniwergi´s. Výsledky zrentgenovaných jedinců z vrhu C jsou uspokojivé, všichni splňují podmínky chovu. 

 

Naše pejsky krmíme krmivem CALIBRA