TOPlist

 

4.9.2021

KZVP Jiříkovice 

Zkoušky po dlouhé době a ještě rovnou 3x. Stres a šílené sny už 3 dny před zkouškama, to jsem celá já.. 
Den D - Budíček zvoní, beru telefon, že ještě chvíli prosím :)), ale vidím SMS tak si to tedy přečtu a hodně rychle mě to probudilo! Zkoušky se ruší, takže co teď? Přeplánovat sobotu a vydat se směr Olomouc s Mayrou na výstavu? 

Hlava mi to nějak nebere, jdu se vzduch, vyvenčit holky a probereme to s Niky. Opadl ze mě takový ten zkouškový strach, ale ne na dlouho. Další SMS a tel potvrdili, že zkoušky nakonec budou. Takže, už je mi zase špatně :-D 

Přijely jsme na místo a ještě jsme měly čas na nějaké občerstvení, ale na to můj žaludek neměl ani pomyšlení :)) Holky výborně naladěné, prý bude dneska zábava! 

Nalosovaly jsme si krásná čísla 3 5 a 6 :) Já jsem vedla Gwen a Freyu a Niky si vzala Katy, která v sprnu oslavila 7 let. 

První disciplína vyhledávání v rákosí, tato disciplína není úplně oblíbená a vím, že když tam holkám nebude nic vonět, nebude je to bavit. Ale Gweník i Freya se snažily a já jsem s jejich výkony spokojená. Katy si zkušeně šla po svém a z rákosu vylezla až na zavolání. 
Takže shrnutí našich výkonů na této disciplíně bylo Gwen 2, Freya 3 (mělké hledání, ale na každý pokyn se ochotně vracely zpět do rákosí) a Katy 4. 
Další disciplínou byl marking a teď otázka, volně nebo uvázané? Jak to vidíš Gweníčku? Usedíš to? Vypadá to, že ano, jdem na to. Rána jak z děla, slepice řvou a Gweník sedí! Na pokyn přináší a známka 4. Jdu si vyměnit soutěžícího a zkusíme to též volně. Freya hoodně nadržená vyrazit, ale zvládla to a známka 4. Niky s Katy jdou hned po nás. Když se vrací, Niky se usmívá, tak říkám dobrý. Je to Katy tam nebylo co řešit :-D Jenže ejhle.. Katy marking 1. Niky se neusmívala radostí, ale naštváním, protože Katy měla v tréninku nádherné markingy, vždy klidná a i v těžkém terénu šla vždy na jistotu. A to je přesně tak, když tomu člověk věří a jde v klidu ! :-D Nevadí, jdeme dál a je to vodění. Holky šly všechny volně a známky Gwen 4, Freya 4, Katy 3 (ona je prostě tanečnice). Přesouváme se na další disciplíny a to je dohledávka kachny v rákosí, handling na 2 kachny a klidy na stanovišti. 

Dohledávka je spíš navádění na vodě, nicméně všechny tři holky zvládly tento úkol. Gwen 4, Freya s radostí až do samého desetiminutového konce, kdy mě tekly slzy po tváři známka 1, Katy neuvěřitelných 9:57 a známka 1, Katy také po celou dobu pracovala s radostí a ochotně se vracela na vodu znovu a znovu. Niky to nezvdala a patří jí můj velký obdiv! Moc díky holky!! Tohle byly opravdu nervy. Ale jdeme dál...

Handling na vodě - Gwen předvedla krásnou práci obohacenou o své skoky do vody a já měla velkou radost! Předávám druhou kachnu a rozhodčí mi povídá, že jsem ho nepotěšila. Teď ve mě hrklo, co jsem udělala špatně?! Známka 2 a druhý rozhodčí říká, já také nemůžu dát nic jiného než 2. Hlavou se mi honí čím jsem jí to pokazila, protože její práce byla bezchybná! Z chudáka mě si udělali legraci, že prý 2+2 jsou 4. Kolena se mi klepou, slzy mi tečou a Niky mi hned podává Freyu, protože los mezi námi vypadl. A takhle mám jít na disciplínu? :-D Freya natěšená, já vyděšená. Když doplavala pro první kachnu, dost jí lákala i ta druhá. Chvíli po ní pokukovala a zkusila změnit směr, ale moje vynervované FREYA?! jí hodilo zpět na správnou cestu ke mě a dobře to dopadlo :-D. Katy zvládla handling také dobře. Takže shrnutí této disciplíny je Gwen 4, Freya 4 (+malá 3), Katy 4. 

Klidy se udělali pěkně na hrázi rybníka, ale holky vypadaly, že mě už nijak zkoušet nebudou a dáme to! Freya i Katy pro klid duše uvázané a Gweník volně. Dělostřelectvo bylo aktivní, kapři klidní a holky si pěkně poležely v klídku ve stínu. Gwen 4, Freya a Katy 3 (uvázané).

A máme to !!! HOTOVO! Žiju! Holky spojené a unavané, já stále ještě vyklepaná, ale mám hlad! 

Počasí bylo akorát, svítilo sluníčko, ale žádný pařák. Daly jsme si výborný guláš a čekaly na výsledky. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by z Gweníkovi první ceny mohlo být něco víc. Při vyhlášení se začínalo prvním místem a když hned jako druhé zaznělo Gwen jméno, byla jsem opravdu překvapená. Holka moje černá 

Gwen Caniwergi´s 
I.cena, CACT, 2.místo

Fierce Freya Caniwergi´s 
III.cena 

Cattleya Catty Caniwergi´s 
III.cena 

16.8.2021

Kubíkovi dcery

ze spojení Glen Elgin of Labgold a S.Nefertiti z Českomoravské vysočiny


Hery 8 týdnů

- - - - - -

Hery a Alžbětka

15.8.2021

Klubová výstava klášter 14-15.8.2021

Göttweig (Rakousko)

rozhodčí sobota: Kaca Kacian- Fullcool kennel (LR), Lena Hägglund - O´Flanagan kennel(FCR) 

Arctic Flake Black Shade Lara 
tř.štěňat 
Velmi nadějná 1/5 

Koketky to byla vůbec první zkušenost ve výstavním kruhu na ostro. Odnesly jsme si krásný posudek a ještě krásnější pocit z toho všeho ♥

Mayra Caniwergi´s 
tř.mladých 
V1 JB, Junior BOB

Greta Caniwergi´s 
tř.pracovní 
V1 CACA 

Grétička je pár týdnů po odstavu štěňátek, takže její srst nebyla zcela v kondici. Nicméně opět makala a já jí sotva stačila  :)) 

 

 

rozhodčí neděle: Lena Hägglund  (LR), Maja Bubalo (FCR) 

Arctic Flake Black Shade Lara 
tř.štěňat 
Velmi nadějná 1/3, BIS BABY

Mayra Caniwergi´s 
tř.mladých 
V1 JB, Junior BOB

Greta Caniwergi´s 
tř.pracovní 
V1 CACA 

Víkend strávený ve skvělé společnosti! Přesně proto tyhle akce mají smysl, díky holky! 

Terezka nám udělala spoustu krásných fotek, protože to místo kde se výstava uskutečnila k tomu přímo vyzývala! :) Díky, díky, díky!


CACIB Brno 15.8.2021

Fierce Freya Caniwergi´s 
tř.otevřená 
Výborná 2 r.CAC8.8.2021

Klubová výstava retrieverů Horka nad Moravou 

rozhodčí: Matija Ficko, Capronca kennel 

Glen Elgin of Labgold 
tř.čestná 
Výborný 1, BEST OF BREED!! 

 

Mayra Caniwergi´s 
tř.mladých 
V1 CAJC

Fierce Freya Caniwergi´s 
tř.otevřená 
V2 r.CAC 

Kiph Caniwergí´s 
tř.mladých 
Výborný 2 


7.8.2021

Oblastní klubová výstava retrívrů Horka nad Moravou 

rozhodčí: Tomasz Slawik 

Glen Elgin of Labgold 
tř.čestná
Výborný 1, BIS ČESTNÁ 


rozhodčí pro BIS Matija Ficko 

Kiph Caniwergi´s 
tř.mladých 
Výborný 1 Vítěz třídy mladých, Nejlepší mladý v plemeni

 31.7.2021

Klubová a speciální výstava Humpolec 

rozhodčí sobota: Beppe Masia (psi), Giancarlo Sambucco (feny)
rozhodčí neděle: Giancarlo Sambucco (psi), Alesandro Zeppi (feny)

Letošní Humpolec byl velmi vydařený! Takové výsledky ve velmi početných třídách opravdu potěší :) 

Největší hvězdou sobotního dne byla naše nejmladší Mayra, která ve třídě mladých v počtu přihlášených 27 fen zvítězila a nebyl to její poslední titul, který si tento den vybojovala. 

Mayra Caniwergi´s 
tř.mladých 
V1 CAJC, BOJ, BOS!! / Výborná 2

- - -

Titul BOB si odnesl velmi pěkný černý pes Dolbia Inky a titul nejlepší veterán (BOV) si odnesla Mayry prababička Cloe! Moc gratulujeme :) 

Glen Elgin of Labgold 
tř.čestná 
Výborný 1 / Výborný 1

Kubík s dcerou Pinkie (6 měsíců)

Jazzy Katie Caniwergi´s 
mezitřída 
Výborná / Výborná 4

Kačenka junior

Westy z Českomoravské vysočiny - syn našeho Zachary Górska Fantazja 
oba dva dny ve třídě vítězů 
V1 CAC / V1 CAC 


11.7.2021

Koketka ♥

Nadělila jsem si takový malý, černý předběžný narozeninový dáreček jménem Arctic Flake Black Shade Lara alias Koketka :)) 

 

Koky žije v naší smečce již pár týdnů a myslím, že se jí tu u nás v labradorově líbí :)) První seznámení byla taková zátěžová zkouška, nicméně mě moje holky nezklamaly a Koketku vzaly za svou hned co ji dostatečně oňufaly. Koky taky zjistila, že labradoři budou celkem dost neškodní a že bude sranda jim škubat chlupy, tahat je za nohy, za uši a dělat vylomeniny s naší nejmladší Ninett. 

Koky je ze spojení dvou úžasných fletíků Kaila & Romeo. Dvě fletí osobnosti, které jsem mohla poznat již dříve. Romea jsem sledovala již od jeho příjezdu do ČR a jelikož je to velmi úspěšný pes, velmi často jsme se potkávali na výstavách. Přesně tak jsem poznala i Terezku a její Kailu na výstavě. Tohle všechno má kořeny hodně hluboko a je to trošku takový splněný sen. Terezko moc děkuji za malého černého anděla a těším se na další setkání s flatí rodinkou. 

Tak vítej u nás Koketko :) 

6.7.2021

Mini pink show & Pink show 21′

rozhodčí:  Grzegorz Weron & Gerda Groeneweg

Naše další výstavní výprava tentokrát do Královic u Slaného, kde se z našich řad prezentovala mladá Mayra. Její první výstava vůbec a vedla si celkem dobře. V pondělí se jí podařilo zvítězit ve své třídě a přidat k tomu i druhého nejlepšího juniora výstavy. Bohužel se Mayra na úterý vyspala ne zcela do růžova a trošku vynechávala přední nožku, nicméně skákání jí nečinilo žádný problém! Ve středu už byla samozřejmě naprosto v pořádku :)), tak snad příště a bez pajdání! :) 

Mayra Caniwergi´s 
tř.mladých 
- Výborná 1 Vítěz třídy mladých, r.BIS JUNIOR
- Výborná

- - -

Naše hvězdná sestava ♥ Za fotku děkujeme Terezce Vaňkové :) 

23.6.2021

Máme spousty novinek a zážitků! 

U nás je stále rušno a tak není moc času na psaní webu, nicméně už je čas tuhle mezeru vyplnit. Venku je pošmourno, dcerunka odpočívá a já mám chvíli čas než půjdu vyvětrat čtyřnohé holky :)) 

Takže pěkně od začátku :)

 - - -

 

Zdravotní výsledky našich odchovů 

Kygo Caniwergi´s HD A ED 0/0 OCD ramen negativní

Kiph Caniwergi´s HD A ED 0/0 OCD ramen negativní 

Kaylee Caniwergi´s HD C ED 0/0 OCD ramen negativní 

Jazzy Katie Caniwergi´s HD A ED 0/0 OCD ramen negativní 

Joop Caniwergi´s HD A ED 0/0 OCD ramen negativní 

L´Dora Caniwergi´s HD A ED 0/0 OCD ramen negativní

Lucky Caniwergi´s HD A ED 0/0 

Všem majitelům moc děkuji, že nechali své pejsky "vyfotit" i když je nemají v plánu uchovnit :) 

 

Ověření vrozených vlastností retrievera absolvovali dva naši odchovánci a oba dva si odnesli hodnocení - PROSPĚLA / PROSPĚL

Jazzy Katie Caniwergi´s a Kiph Caniwergi´s 

Moc gratuluji holky! :) Těšíme se na další zprávy ze zkoušek :) 

 

Je čtvrtek 3.6 a začíná náš velký výlet! Naše kilometry se začínají načítat v pátek a vyrážíme směr Brno ve složení Niky, Terka, Pepi, já a Kaylee

4.6.2021 Národní výstava Brno 

Kaylee Caniwergi´s
tř.mladých
V1 CAJC

Káji první výstava ve třídě mladých a musím jí pochválit, že i to naše koronaštěňátko se chovalo jako velký profík :) 

Vystavit Káju, vyfotit na památku a ještě malá zastávka u Simči a Margot, které moc děkuejem za azyl ... 

Vzhůru za dobrodružstvím.. silnice jsou skoro prázdné, jindy přeplněná Vídeň projetá na jeden nádech... Slovinská dálnice poloprázdná, projíždíme městy, ve kterých jsem poprvé :)) Vidíme hory a sníh!? Krásný pohled. Za tmy dojíždíme do slovinského města Koper a končíme jízdu po dálnici. Do kopce, jakože opravdu do kopce :)) z kopce, do kopce a zase z kopce míříme k chorvatským hranicím. Když se z ničeho nic objeví hraniční kontrola a my trošku nepřipravené. Nicméně když nás pán viděl, jen mávnul rukou a my pod rouškou tmy vyhlížíme to na co se těšíme nejvíc, moře!

Dorazily jsme do cíle, jsme unavené z cesty, ale natěšené na naše společné chorvatské dobrodružství :)

Dobrou noc / Dobré ráno 

5-6.června 2x CACIB Umag

Kaylee Caniwergi´s
tř.mladých 
2x CAJC, 2x BOJ, 2x BOS!! 

Kaylee jako nejmladší účastnice získala oba dva dny nejlepší opačného pohlaví a jsem na ni moc pyšná, protože obě dospělé fenky byly moc krásné a přesto se podařilo tento titul vybojovat naší "maličké" Káje :) 

A začala nám velká pohoda, každý večer výborná večeře, krásné počasí, teplé moře a spousta zábavy s holkama. Užily jsme si krásné počasí, moře a ve středu se vydaly zpět k domovu. Cestou jsme si udělaly zastávku v národním parku Triglav a pokochaly se těmi výhledy do krajiny, jedním slovem je to tam úžasný! 

Holky díky, díky! Za parádní dovču ♥

7.5.2021

Odešlo jedno velké a statečné srdce

- - -

Vždy jsem tě obdivovala a když se v roce 2015 naskytla možnost otevřít ti dveře do našeho domova, neváhala jsem ani minutu!
Rozdával jsi lásku každému kdo o ni stál. Dal jsi mi spoustu radosti a nových zkušeností. 

Nejvděčnější a nejusměvavější pes pod sluncem, takový jsi byl.. 

Jsi má legenda Hery, nikdy na tebe nezapomenu.. ♥

6.5.2021

Jarní focení u nás

 

11.4.2021

Nemo Caniwergi´s 

 

Nanuq Caniwergi´s 

 

Nicky Caniwergi´s 


2.4.2021

Jaro u nás


matky a dcery


Kaylee s Margot a jejich nevinná hra :))


1.4.2021

Štěňátka mají 5 týdnů

Štěňátka mají už 5 týdnů a to moje dvounohé štěňátko už 27 měsíců :) 

Jména pro štěňátka jsou
Nanuq, Nathan, Nemo, Nicky, Noah 
Nairy, Nimay, Nina, Ninett

Všechna štěňátka jsou v rezervaci. 

8.3.2021

Honey bude maminkou 

V chovatelské stanici Eganna očekávají žlutá štěňátka po naší odchované holčičce Honey Caniwergi´s. 

- - -

V případě zájmu o štěňátko kontaktujte majitele a chovatele - Miroslav Vacovský, www.eganna.cz

Držíme palce ať jde vše hladce. Těšíme se na Katynky vnoučátka a Kubík se stane poprvé dědečkem! Jak ten čas letí :) 

25.2.2021

Máme štěňátka! 

Frejka přivedla na svět devět krásných štěňátek, tatínkem je náš Kubík. Všechna štěňátka jsou rezervovaná. 

- - -

více informací o našem vrhu N najdete v sekci odchovy :) 

13.2.2021

Naše parta na sněhu

Kubík

15.1.2021

Chumelí se chumelí 

Kuba - Glen Elgin of Labgold

9.1.2021

Návštěva z Pelhřimova

Dorka, Bára, Gréta, Kaylee a Gwen 

Dámská jízda v podání této psí pětice, krásně jsme se prošly a i pár fotek jsme stihly :) 

L´Dora Caniwergi´s (Kuba x Bára), 9 měsíců 

Kaylee Caniwergi´s (Wacek x Greta), 10 měsíců

Dream of Destiny Caniwergi´s (Kubo x Adélka), 5 let 

6.1.2021

Zimní radovánky 

Konečně zima!

Ze sněhu máme radost všichni. Pohled na zasypanou krajinu mě dobíjí energií a pejskové si lítání ve sněhu užívají o sto šest. A jako bonus se domů vracíme všichni čistí! :))

 

Více fotek zde.. 

Rok

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010